Konkursy dotacyjne listopad-grudzień 2012

Informacje o konkursach dla organizacji obywatelskich o terminach składania wniosków od 1 listopada do końca grudnia 2012

Nazwa konkursuKONKURS GRANTOWY IBM – NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Termin składania wniosku do 31 grudnia 2012
Kwota dotacji od 10 tys. do 200 tys. zł
Opis1 grudnia 2012 r. firma IBM Polska rozpoczęła przyjmowanie aplikacji do kolejnej edycji programu Reading Companion. Wybranym projektodawcom IBM udostępni program do nauki języka angielskiego on-line dla dzieci i dorosłych, oparty na nowoczesnej technologii rozpoznawania głosu. W konkursie startować mogą szkoły i organizacje pozarządowe.
Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem programu służą nauce czytania w języku angielskim i są rekomendowane jako uzupełnienie tradycyjnej formy nauczania języka.
Jak to działa? Reading Companion "słucha" głosu ucznia, analizuje go, a następnie przekazuje informację, czy dane słowo zostało poprawnie wymówione. Jeśli nie, program podaje poprawną wymowę i prosi o powtórzenie, aż do osiągnięcia zadowalającego wyniku. Wszystko to odbywa się pod kontrolą nauczyciela, który dobiera odpowiedni materiał i na bieżąco monitoruje postępy ucznia.
Reading Companion jest dostępny on-line, dzięki czemu możemy z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Zawiera bogatą bibliotekę kilkuset multimedialnych książek. Umożliwia także nauczycielom tworzenie własnych materiałów edukacyjnych.
Beneficjenci programu otrzymają wsparcie ekspertów oraz zostaną włączeni w międzynarodowy network.
Formularze aplikacyjne, opisujące sposób wykorzystania programu, wypełnione w języku angielskim należy przesyłać elektronicznie na adres: anna.jawor@pl.ibm.com
www.readingcompanion.org

Nazwa konkursuROZWIJANIE SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Termin składania wniosku do 14 grudnia 2012
Kwota dotacji od 10 tys. do 200 tys. zł
OpisMinister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs na dofinansowanie w 2013 r. zadań z zakresu rozwijania sportu osób niepełnosprawnych realizowanych w ramach zadania: „Promowanie i wspieranie rozwoju sportu dla Wszystkich”, działania: „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych” finansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Zadania przewidziane do realizacji:
  1. organizacja zajęć sekcji sportowych osób niepełnosprawnych,
  2. organizacja imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych,
  3. prowadzenie zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych – program „Animator sportu osób niepełnosprawnych” - koordynuje Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego,
  4. organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych,
  5. promocja sportu osób niepełnosprawnych,
  6. zakup sprzętu sportowego dla osób niepełnosprawnych.
Priorytetowo będą traktowane wnioski:
  1. przewidujące włączanie społeczne osób niepełnosprawnych, w tym imprezy i obozy sportowe o charakterze integracyjnym,
  2. przewidujące włączanie społeczne starszych osób niepełnosprawnych (50+),
  3. promujące prozdrowotne, społeczne, edukacyjne i wychowawcze wartości sportu,
  4. promujące wolontariat w sporcie.
BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki

Nazwa konkursuSTUDY TOURS TO POLAND
Termin składania wniosku do 10 grudnia 2012
Opis
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Fundacja BORUSSIA zapraszają doświadczone polskie organizacje pozarządowe do współpracy przy organizacji wizyt studyjnych w Polsce w 2013 roku. Uczestnikami wizyt będą wyróżniający się studenci z Ukrainy, Białorusi, Mołdowy i Rosji.

Celem programu jest wieloaspektowa prezentacja współczesnej Polski oraz zainspirowanie jego uczestników do aktywnego życia i stania się świadomymi obywatelami swoich krajów.

Przed przystąpieniem do przygotowania formularza do Programu należy zapoznać się ze szczegółowymi warunkami konkursu. Projekt finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach dotacji Programu RITA/STP - Wizyty Studyjne w Polsce.
Strona internetowa STUDY TOURS (zakładka: NOWOŚCI)

Nazwa konkursu„DUŻE” PROJEKTY DO FUNDUSZU DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Termin składania wnioskudo 28 listopada 2012
Kwota dotacjiod 10 tys. do 250 tys. franków szwajcarskich
Opis Ecorys Polska Sp. z o.o. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin RP Euroregion Bałtyk, operator grantu blokowego ustanowionego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, ogłasza trzeci nabór wniosków projektów "dużych" do Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Udział w konkursie mogą brać organizacje pozarządowe spełniające kryteria określone w Podręczniku Procedur Funduszu dla Organizacji Pozarządowych
Więcejwww.swissgrant.pl

Nazwa konkursuPOŻYTECZNE FERIE
Termin składania wnioskudo 16 listopada 2012
Maksymalna kwota dotacji do 2 tys. zł
OpisFundacja Wspomagania Wsi ogłosiła IX edycję konkursu "Pożyteczne ferie", w którym będą finansowane projekty pod hasłem "Nasi wspaniali sąsiedzi", realizowane w czasie ferii zimowych 2013. Beneficjenci to dzieci i młodzież ze wsi i miasteczek do 6 tys. mieszkańców.
Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, pozostającym na czas ferii w swoich miejscowościach, spędzenie czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny dla siebie i innych.
Dotacja może być wykorzystana do:
  • realizacji głównego celu konkursu – promowania działalności mieszkańców wsi,
  • zorganizowania zajęć wypoczynkowych
  • sfinansowania wyżywienia.