Archiwum aktualności (wg. gmin)

Gmina: Brańszczyk

Asfaltowa Infostrada i Leśny Skarbiec
(Zam: 29.10.2013 r., godz. 08.25)

Krajobraz to świat zewnętrzny odbierany za pośrednictwem ludzkiego doświadczenia. Denis E. Cosgrove,“Social formation and symbolic landscape”

Sami swoje, czyli fundusz sołecki
(Zam: 25.10.2013 r., godz. 15.15)

Gdy zastanawiamy się, czy wprowadzenie w 2009 r. funduszu sołeckiego gwarantującego mieszkańcom sołectw znaczący wpływ na budżet gmin, zmieniło coś w funkcjonowaniu tych gmin i sołectw, myślimy o tym, jak było wcześniej. Przez lata sołectwa funkcjonowały, otrzymując środki z budżetu gminy na swoje działania, ale w wielu miejscach ciężar i koszty organizacji życia w sołectwie opierały się na samych mieszkańcach, a ich potrzeby często pozostawały niezauważone.

Pomysł na rozkwit Białychbłot
(Zam: 22.04.2013 r., godz. 12.48)

Wszystko zaczęło się blisko rok temu. Grupa inicjatywna, którą stanowiło kilkoro mieszkańców – Tadeusz Kruszewski, Jolanta Rosińska, Robert Sarnacki oraz Maria i Michał Marczakowie – podjęła działania w konsekwencji oceny, jaką wyraziło społeczeństwo Białychbłot. Zaczęto mianowicie odczuwać w tej części gminy znacznie niższy poziom inwestycji, niż w pozostałych miejscowościach.

Inicjatywa mieszkańców Udrzyna
(Zam: 01.03.2013 r., godz. 09.10)

Mieszkańcy gminy mają swoje prawa. Do wyrażania opinii na tematy dotyczące lokalnej społeczności, decyzji podejmowanych przez władze samorządowe. Do podejmowania inicjatyw służących wspólnemu dobru – w poczuciu odpowiedzialności za swoją „Małą Ojczyznę”. Dla realizacji swoich praw, osiągania wspólnych celów mogą się stowarzyszać. Uczyniła tak grupa mieszkańców i letników miejscowości Udrzyn należącej do gminy Brańszczyk. Utworzyła Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich „Tuchełka”.

TUCHEŁKA działa!
(Zam: 18.01.2013 r., godz. 08.00)

Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich "Tuchełka" wydało drugi numer "Wieści z Gumna" i zaprasza mieszkańców do udziału w wycieczce do byłej Leśniczówki Mękaliny i oddania hołdu pomordowanym przez hitlerowców.

Powstało Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich TUCHEŁKA
(Zam: 08.01.2013 r., godz. 15.20)

W Udrzynie (gmina Brańszczyk) powstało nowe stowarzyszenie - Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich TUCHEŁKA. Zostało zarejestrowane w KRS - obecnie dopełniane są ostatnie formalności, które umożliwią podjęcie oficjalnej działalności.

Nie tylko dla niepełnosprawnych
(Zam: 25.01.2012 r., godz. 07.30)

„Jesteśmy stowarzyszeniem, które dociera nie tylko do dzieci chorych. Zrealizowaliśmy już kilka projektów, w których brały udział dzieci niepełnosprawne z całego powiatu, a także dzieci zdrowe” – o Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Dla Jednego Uśmiechu” działającego w Brańszczyku opowiada prezes Katarzyna Bloch

Miejsce rodziców w przestrzeni szkoły
(Zam: 18.01.2012 r., godz. 06.18)

Współpraca między nauczycielami i rodzicami jest warunkiem i drogą do sukcesu dzieci.